Banner

Východočeská televize V1 začala v DVB-T (pozemní signál) vysílat na nových frekvencích
PROSÍME, PŘELAĎTE SI TELEVIZORKdo musí přeladit?

Přeladit programovou nabídku ve svém televizoru musí každý, kdo přijímá signál TV V1 pomocí společné nebo vlastní antény pozemního televizního vysílání DVB-T. Pro diváky, kteří TV V1 sledují pomocí kabelové televize, se nic nemění.

 

Proč přeladit?

TV V1 šířila svůj program pozemními vysílači Multiplexu 3. Tato síť je ale nadále určena pouze pro celoplošné televizní stanice. TV V1 musela tuto síť opustit a dosavadní pozici v ní zaujmul nový televizní kanál.

 

Kdo může TV V1 naladit?

V1 lze na pokrytém území (viz mapy pokrytí níže) snadno přijímat pomocí běžné společné nebo pokojové antény. Hradecko - vysílač Hoděšovice - kanál 57 a Pardubicko - vysílač K Polabinám (v centru) - kanál 46.

 

Jak přeladit?

Stiskněte na dálkovém ovladači Vašeho televizoru MENU a vyhledejte položku AUTOMATICKÉ LADĚNÍ, nebo AKTUALIZACE KANÁLŮ DVB-T (případně položku obdobného významu). Držte se pokynů na obrazovce. Po úspěšném dokončení aktualizace byste měli mezi Vašimi programy vidět stanici V1.

Každý, kdo v Hradci Králové a Pardubicích pomocí antény pozemního televizního vysílání DVB­T přijímá stanice NOE, ÓČKO EXPRES, MUZIKA BARRANDOV nebo REGIONÁLNÍ TELEVIZE (což jsou stanice vysílající také v Regionální síti 8), bude poté, co si ve svém televizoru zaktualizuje programovou nabídku, okamžitě přijímat také program V1.

 

Přeladili jste a stanice V1 se neobjevila?

Postupujte podle tohoto návodu:

Přijímáte televizní signál pomocí pozemní antény DVB-T a máte naladěnu stanici NOE, ÓČKO EXPRES, MUZIKA BARRANDOV nebo REGIONÁLNÍ TELEVIZE? Pak po aktualizaci programové nabídky na svém televizoru musíte mít mezi svými programy rovněž stanici s logem V1. Prosím znovu postup opakujte. Pokud se program V1 znovu neobjevil, použijte v MENU funkci MANUÁLNÍ LADĚNÍ: V1 je v Regionální siti 8, na kanálu 57 pro Královéhradecko a na kanálu 46 pro Pardubicko.

Bydlíte v domě se společnou anténou pozemního televizního vysílání DVB­T a nemáte žádnou ze stanic NOE, ÓČKO EXPRES, MUZIKA BARRANDOV nebo REGIONÁLNÍ TELEVIZE? Bude potřeba upravit společnou anténu pozemního televizního vysílání DVB­T na střeše domu. Oslovte prosím správce domu, který zajistí anténářskou firmu, která zařídí přidání těchto stanic včetně V1 do Vaší nabídky.

Bydlíte v rodinném domě s vlastní anténou pozemního televizního vysílání DVB-T a nemáte žádnou ze stanic NOE, ÓČKO EXPRES, MUZIKA BARRANDOV nebo REGIONÁLNÍ TELEVIZE? Bude potřeba upravit Vaši anténu pozemního televizního vysílání DVB­T. Oslovte anténářskou firmu, která zajistí přidání těchto stanic včetně V1 do Vaší nabídky.

Pokud si nejste jisti správným postupem, volejte v pracovních hodinách na telefon 777 814 219 nebo kontaktujte přímo servis: http://www.anteny-satelity.cz/satelitni-dvb-s-prijem/.

 

Technické údaje

Televize V1: DVB-T, Regionální síť 8, pro Královéhradecko vysílač Hoděšovice, kanál 57, frekvence 762 MHz, pro Pardubicko vysílač K Polabinám (věž O2), kanál 46, frekvence 674 MHz.

 

Příjem TV V1 mimo DVB-T

Kabelová televize (DVB-C / IPTV)

V1 je momentálně součástí základní nabídky těchto kabelových televizí a IPTV providerů operujících na území Královéhradeckého a Pardubického kraje:

- UPC

 

Internet

V1 vysílá živě také na internetu. Základní stream: www.vctv.cz.

Na internetu je k dispozici také kompletní archiv všech pořadů: www.vctv.cz/porady.

Živé vysílání V1 můžete pomocí internetu sledovat v počítači a také na mobilních telefonech a tabletech. Podporovány jsou operační systémy iOS (iPhone), Android a Windows. Pro plynulé přehrávání doporučujeme rychlost internetového připojení min. 600 kb/s. Pokud se video nepřehrává plynule, máte nestabilní příjem internetu, nebo je procesor vašeho telefonu zastaralý a nestíhá plynule přepočítávat video kodek H.264.

 

Satelit (DVB-S)

V1 vzhledem k regionální povaze svého programu na satelitu nevysílá.

Máte televizi s DVB-T tunerem? Doporučujeme pořídit si obyčejnou pokojovou anténu pro příjem DVB-T (cena od 150 Kč) a příjímat signál V1 z DVB-T.

Máte televizi bez DVB-T tuneru? Doporučujeme pořídit si externí set-top-box pro příjem DVB-T (cena od 400 Kč) a obyčejnou pokojovou anténu pro příjem DVB-T (cena od 150 Kč) a příjímat signál V1 z DVB-T.

 

Mapa pokrytí Královéhradecka signálem V1 (vysílač Hoděšovice, kanál 57) DVB-T:

mapa pokrytí Hradecko

 

Mapa pokrytí Pardubicka signálem V1 (vysílač K Polabinám, v centru Pardubic, kanál 57) DVB-T:

mapa pokrytí Pardubicko